Kontaktný formulár v Elementor PRO

V dnešnom videu sa pozrieme na ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorou sú kontaktné formuláre. Ak ešte Elementor PRO nepoužívate, toto jedna z funkcionalít, kvôli ktorej sa vám tento plugin oplatí kúpiť. Kontaktný formulár môžete použiť nielen na to, aby ste umožnili návštevníkom webu napísať vám správu priamo z webu, ale môžete ho použiť napríklad aj na zachytávanie emailových adries či už cez pop-up okná, alebo krátky formulár umiestnený napríklad v pätičke webu.

Elementor PRO umožňuje tento formulár napojiť napríklad aj na emailových klientov ako sú napr. MailChimp, MailetLite, MailPoet alebo mnoho iných. Okrem toho si dokážete nastaviť aj potvrdzovací email, ktorý sa odošle automaticky odosielateľovi po odoslaní formulára. Výhodou je, že do tohto emailu viete dať dôležité info alebo napríklad len poďakovať odosielateľovi, za to, že vás kontaktoval. Poďme sa teda pozrieť na to, ako si takýto kontaktný formulár viete nastaviť a využiť ho naplno.

Kontaktné formuláre sú na webových stránkach a e-shopoch veľmi dôležité. Pri e-shopoch je dokonca povinné mať na webe kontaktný formulár, aby vás mohli kontaktovať aj ľudia, ktorí napríklad nemajú vytvorený emailový účet. 

Vo WordPress repozitári nájdete množstvo kontaktných formulárov, mnohé z nich sú v bezplatnej verzii obmedzené. Platené sa pohybujú na úrovni okolo 40-50€/rok. Ak máte zakúpený Elementor PRO, tak tieto ďalšie pluginy pre kontaktné formuláre nepotrebujete zakupovať, pretože element formulára je súčasťou pro verzie. Tento element je nabitý možnosťami, ktoré sú častokrát dostupné len pri platených pluginoch pre kontaktné formuláre a v tomto videu sa na niektoré z nich pozrieme. 

► Moje obľúbené pluginy a šablóny ◄

Ak sa vám páči, čo robím, a chceli by ste ma podporiť, zvážte použitie týchto odkazov pri zakúpení niektorého z pluginov, ktoré používam v návodoch. Ďakujem za podporu.

► WORDPRESS ŠABLÓNY ◄

★ Astra Pro: http://bit.ly/38dzBc8

► WORDPRESS PLUGINY ◄

★ Elementor PRO: https://bit.ly/3rpmvzM
★ WPVivid – zálohovanie webu: https://bit.ly/3mrKeh5

Prihláste sa na odber noviniek

Každý mesiac pripravujeme množstvo zaujímavých článkov, ktoré môžu posunúť vaše online podnikanie vpred.

HostCreators - Webhosting, Hosting, Registrácia domén