Aké príspevky na Instagram posunú váš biznis vpred?

Ste vášnivými používateľmi sociálnych sietí a často rozmýšľate, čo by ste zavesili na svoj profil? Aké by mali byť príspevky na Instagram?
Prinášame vám zopár rád, ktoré tvoria kľúčové oblasti pre zaujímavý a oku lahodiaci instagramový profil.

Kedysi boli sociálne siete nástroj na to, aby si ľudia mohli medzi sebou zdieľať záujmy, chatovať a odpovedať si na statusy. Dnes je to inak. Instagram je jednou z veľmi účinných a efektívnych foriem propagácie. Pre mnohých z vás je nástrojom propagácie svojho podnikania. Pýtate sa, čo je vhodné na profil uverejniť?
Najprv si treba zodpovedať otázku: Čo chcem komunikovať? Komu? Aký cieľ chcem dosiahnuť?

Ak sa vám len ťažko hľadá odpoveď, mám tu zopár tipov, ktoré by mohli byť užitočné a podnietiť kreativitu.

instagram feed

Vzdelávajte

Skúste sa podeliť so svojimi skúsenosťami, tipmi a trikmi, návodmi, ako niečo zjednodušiť. Ak máte nejaké grafické základy, môžete vytvoriť pútavý príspevok vo forme fotonávodu. Taktiež je tu možnosť skúsiť urobiť videonávody. Pomôžete tak svojim sledovateľom, uľahčíte im prácu a oni sa Vám určite odmenia pravidelnými likes a odporúčaniami.

My v TOMARCO sme sa rozhodli robiť vzdelávacie videá zamerané napr. na správnu gramatiku – je dôležitá najmä pri práci copywriterov. Častokrát sa vyhľadávajú veci ako: „Píše sa čiarka pred slovom alebo? Píše sa slovo nateraz spolu alebo zvlášť?“. Jazykové okienko formou zábavných videí je niečo, čím sa chystáme v reelskach vyniknúť.

Inšpirujte

Podporte svojich sledovateľov v ich snoch a túžbach. Možno potrebujú iba váš impulz a nakopnutie. Buďte niekým, s kým ráno vstávajú a večer zaspávajú. Staňte sa sprievodcom alebo mentorom v ich každodennom živote.

Z toho dôvodu sme sa rozhodli postovať príspevky aspoň 2x týždenne. Striedame známe swajpovačky s točenými reels, aby sme tvorili rozmanitejší obsah. Raz za čas pridáme aj príspevok s citátom, napr. od úspešného marketéra Neila Patela, ktorý nás motivuje v tom, čo robíme.

instagram feed

Zabávajte

Ukážte, kto naozaj ste. Nemusí ísť výlučne o zábavný obsah a tvorbu memes. Poukážte na svoj talent! Viete hrať na hudobný nástroj? Spojte to so spevom, natočte video a váš profil nadobudne umelecký podtón. Radi sa vzdelávate? Vytvorte náučné kvízy a blogy o zaujímavostiach sveta a nájdite svoje verné publikum.

Keďže sme digitálna agentúra, práve náš obsah je plný zábavných videí a dokonca sme začali tvoriť aj memečka. ? Chceme si byť s publikom bližší, a preto radi zdieľame aj zábavné situácie zo zákulisia.

Propagujte

Zdieľajte svoje produkty alebo služby a dostaňte ich do povedomia širokej verejnosti. Máte šikovného kamaráta, ktorý vyrába handmade výrobky? Máte pozitívne skúsenosti s produktami a chcete sa o ne podeliť? Instagram je to správne miesto! Spolupracujte na projektoch s rôznymi influencermi a som si istý, že na úspech nebudete dlho čakať.

Marketingu firmy sme sa začali venovať len nedávno. Áno, využívame na svoju propagáciu aj PPC-čka, ale takisto plánujeme aj boostovať príspevky na sociálnych sieťach.

instagram feed

Každý príspevok by bolo fajn ukončiť hashtagmi, ktoré ho vystihujú, alebo súvisia s vaším obsahom. Môžete ich vložiť priamo do popisu, no účinnosť nestratia ani v komentári. Inšpirovať sa môžete na stránkach s najúspešnejšími a najviac využívanými „mriežkami“. Využite svojho kreatívneho ducha a vytvorte si originálny hashtag, ktorý vás bude vyznačovať. IBA VÁS.

Spôsob využitia Instagramu je len vo vašich rukách. Možností je nekonečne veľa – od uverejňovania fotografií a videí zo zákulisia vášho podnikania po zdieľanie GIF-ov a odporúčaní skúsených lektorov. Hlavne nech vás to, pre čo sa rozhodnete napĺňa. Ani najznámejšie spoločnosti nezožali úspech z dňa na deň. Dobre preto zvážte, do akého contentu budete investovať svoj čas. Výrazná sila sociálnych sietí je samozrejmosťou a vy získate konkurenčnú výhodu, ak budete vedieť, ako na ňu.

Máte záujem o správu sociálnych sietí alebo o komplexné marketingové služby? Kontaktujte nás.

Prihláste sa na odber noviniek

Každý mesiac pripravujeme množstvo zaujímavých článkov, ktoré môžu posunúť vaše online podnikanie vpred.

HostCreators - Webhosting, Hosting, Registrácia domén