5 tipov pre zlepšenie vašej (WordPress) stránky

Dnes  sa pozrieme na to, ako si niekoľkými jednoduchými úkonmi zlepšiť WordPress stránku.

1. Inštalácia premium šablóny (1-2 hod)

WordPress je jedným z najpoužívanejších CMS systémov na správu obsahu. Je jednoduchý na ovládanie a úpravy dokážete vykonať aj vo vlastnej réžii bez potreby kódovania. Ak ste v situácii, kedy potrebujete novú webovú stránku alebo si chcete prerobiť svoju starú, potom môže byť WordPress tou lepšou voľbou.

K dispozícii máte množstvo predinštalovaných šablón alebo si môžete stiahnuť takú, ktorá sa vám páči priamo vo svojom administračnom paneli. Prečo by ste mali použiť niečo, za čo musíte platiť, keď to máte k dispozícii zadarmo?

Predinštalované šablóny sú častokrát obmedzené vo svojich možnostiach.Ste limitovaní v rôznych funkciách, napríklad zmena farby pozadia alebo  možnosti spustenia videa v pozadí a podobne.

V prvom rade je potrebné si premyslieť, čo od svojej webovej stránky očakávate. Aké konverzie sledujete? Aký tovar predávate? Je potrebné, aby vaša webová stránka vyzerala dobre alebo je dôležitejší obsah pre stálych návštevníkov?

Možností je naozaj veľa. Platené témy môžete nájsť napríklad na stránke https://themeforest.net

S platenými témami získate aj podporu na 6 -12 mesiacov. Ak si stránku robíte vo vlastnej réžii je možné, že narazíte na problém, s ktorým si neporadíte. V tomto prípade môže byť pomoc odborníka na nezaplatenie.

2. Optimalizácia obrázkov (1 hod)

Nie je nič horšie ako dlhá čakacia doba. Či už čakáte u lekára, na autobus alebo na načítanie webovej stránky stránky. Máme radi rýchlosť. Podľa Google až 50% návštevníkov opúšťa webovú stránku, ak je doba načítania dlhšia ako 3 sekundy.

Koľko potencionálnych zákazníkov opúšťa vaše webové stránky ešte predtým, ako mohli vykonať konverziu na webovej stránke?

Optimalizácia stránky pre rýchlosť je dnes už samozrejmosťou pre mnohé agentúry. Existuje veľa spôsobov ako prispieť k rýchlemu načítaniu stránky hlavne na mobilných telefónoch. Jedným z najpostatnejších je optimalizácia obrázkov. Ak na svojej webovej stránke zverejňujete fotky bez akejkoľvek úpravy priamo z telefónu alebo fotoaparátu, ich veľkosť je pravdepodobne 10-20 krát väčšia ako je potrebné.

Kompresia obrázkov prispeje k menšej veľkosti webovej  stránky a celkovo zvýši rýchlosť jeje načítania.

3. Použitie pluginov (2-3 hod)

WordPress je populárny nie len kvôli jednoduchosti ovládania, ale aj kvôli možnostiam, ktoré poskytuje. Vytvorenie jednoduchej webovej stránky bez náročnej grafiky by nemalo zabrať viac ako niekoľko hodín.

Kódovanie ďalších funkcií stránky by zabralo desiatky a možno až stovky hodín. V prípade wordpresu to zaberie len niekoľko klikov. Pluginy sú rozšírenia, ktoré dodávaju webovej stránke ďalšie funkcie.

Pozrite si krátky zoznam pluginov, ktoré používame najčastejšie.

  1. Yoast SEO
  2. WP Fastest Cache
  3. Smush
  4. Mailchimp
  5. Contact Form 7
  6. Easy WP SMTP
  7. GDPR Cookie Consent
  8. Insert Headers and Footers
  9. Updraft
  10. All In One WP Security & Firewall

4. Použitie Analytiky (2 hod)

Bez analytiky to dnes už nejde. Sledovanie správania návštevníkov webovej stránky je dôležité pre optimalizáciu stránky.

Na začiatku si musíte položiť otázky typu, čo očakávate od webovej stránky, aké konverzie idete sledovať, odkiaľ vaši návštevníci prichádzajú, koľko času tam strávia, aká je ich cesta na webovej stránke, vykonávajú konverzie, ktoré ste si nastavili?

Pre vytvorenie kvalitnej marketingovej stratégie potrebujete dáta a nie naslepo hádať, čo by mohlo fungovať a čo nie. Preto pridanie analytiky na vašu webovú vám prinesie cenné informácie, ktoré prispejú k lepšej funkčnosti a  lepšej marketingovej stratégii.

5. Zmena php verzie na aktuálnu

Akú verziu PHP používate? Jednoduchou zmenou nastavení môžete prispieť k rýchlejšej webovej stránke a rozšíreným funkciám. Kontaktujte svojho prevádzkovateľa webového hostingu a požiadajte ho o aktualizáciu PHP verzie na aktuálnu. Nemalo by to zabrať viac ako 10 minút.

Zaujímalo by nás, akým spôsobom ste si v minulosti vylepšili svoju WordPress stránku.

Prihláste sa na odber noviniek

Každý mesiac pripravujeme množstvo zaujímavých článkov, ktoré môžu posunúť vaše online podnikanie vpred.

HostCreators - Webhosting, Hosting, Registrácia domén