Predtým, než začnem podnikať na Amazone

Objavte prvý slovenský komplet Amazon FBA kurz. Autorom tohto kurzu je Tomáš Hurajt, dlhoročný predajca a konzultant, ktorý pomohol už mnohým podnikateľom zrealizovať svoje sny na Amazone.

Podnikanie na Amazone môže pôsobiť lákavo, ale ako to funguje? Čo by ste mali vedieť pred tým, než sa pustíte do predaja na Amazone? Aké sú výhody a nevýhody predaja na Amazone? Na čo si treba dávať pozor?


Ako budúci predajcovia ste sa už možno začali zamýšľať nad podobnými otázkami. V tomto relatívne krátkom reporte sa pozrieme na to, ako to na Amazone funguje z pohľadu našich vlastných skúseností.

Disclaimer*

Nie sme daňoví poradcovia, ani účtovníci ani nič podobné. Hovoríme len o našich vlastných skúsenostiach s predajom na Amazone. Informácie v tomto reporte sú len informatívneho charakteru a akýchkoľvek právnych, účtovníckych alebo iných problémoch sa treba poradiť s odborníkmi v daných oblastiach.

Predtým, než začnem podnikať

Základom je položiť si tie správne otázky. Ušetrí vám to veľa času a námahy. V našich začiatkoch sme toho o predaji na Amazone veľa nevedeli, a preto sme urobili množstvo chýb, ktoré nás stáli čas, úsilie a v neposlednom rade aj peniaze. Jedna z hlavných chýb, ktoré sme urobili bola, že sme si nevypracovali detailný podnikateľský plán.

Podnikanie bez podnikateľského plánu je ako strieľanie bez terča. Dalo by sa povedať, že sme sa všetko učili počas jazdy. Do podnikania som sa pustil s mojou priateľkou. V tejto oblasti som mal ja,  ako aj moja priateľka, len minimálne skúsenosti a v praxi sme nevedeli “čo a ako”. Pozreli sme si niekoľko tutorialov, myšlienka sa nám páčila, tak sme sa do toho pustili.

Ako prvé sme si našli produkt, ktorý vyzeral nádejne, potom výrobcu, prepravcu až sa náš produkt ocitol v Amazone. Pripravte sa na to, že nájdenie vhodného produktu vám zaberie dlhší čas. Nám to zabralo niečo vyše mesiaca. Taktiež aj výroba a doprava je časovo náročná a môže sa predĺžiť až na niekoľko mesiacov. Náš produkt sme dali vyrobiť práve pred začiatkom nového roku v Číne, čo pridalo niekoľko týždňov k celkovému vybaveniu objednávky.

Keď sa produkt konečne ocitol v Amazone, mysleli sme si, že tu naša práca končí. Veľmi rýchlo sme zistili, že to nebude také jednoduché. Naša predstava bola asi taká, že bude stačiť priniesť produkt do Amazonu a on sa bude predávať. Opak bol ale pravdou. Prešiel týždeň, dva a predaj bol len minimálny.

Trvalo nám približne mesiac, pokým sme sa dostali z 13tej strany na tretiu a potom ďalší mesiac, kým sme sa dostali na až na prvú stranu v našej kategórii.

V tejto sérii článkov vám ukážeme, aké kroky budete musieť urobiť, aby ste zvýšili svoje šance na úspech na Amazone.

Prihláste sa na odber noviniek

Každý mesiac pripravujeme množstvo zaujímavých článkov, ktoré môžu posunúť vaše online podnikanie vpred.

HostCreators - Webhosting, Hosting, Registrácia domén