Registrácia domény, hostingu a inštalácia WordPress

Vytvorenie vlastnej web stránky vôbec nemusí byť náročné. V tomto video návode sa pozrieme práve na to, ako si môžete zaregistrovať svoju novú doménu. Neskôr sa pozrieme na to, ako si vytvoriť hostingový plán. Nakoniec si prejdeme cez prvotné nastavenia vo WordPress.

Kompletný návod pre registráciu domény, hostingu a inštaláciu WordPressu

Kde začať pri tvorbe webovej stránky?

Ak web stránku ešte nemáte a chcete si ju vytvoriť, potom by vaša prvá zastávka mala byť papier a pero. Vytvorenie webu je v dnešnej dobe veľmi jednoduché a vôbec sa toho nemusíte obávať. Už dlhšiu dobu nepotrebujete kódovať na to, aby ste si vytvorili dobre vyzerajúcu stránku. Na druhej strane je dôležité, aby ste mali jasný plán a ciele, ktoré chcete web stránkou dosiahnuť.

Tento článok sa venuje práve technickej stránke, resp. krokom, ktoré by ste mali urobiť pri spustení WordPress stránky.

V návode si registrujem doménu prostredníctvom Websupportu. Websupport je hostingová spoločnosť, ktorá vám poskytne priestor na internete. Pri výbere hostingu je dôležité zvážiť dve dôležité veci.

Typ hostingu

Ak potrebujete statickú web stránku, kde máte svoje kontaktné informácie potom si vystačíte aj so zdielaným hostingom. Pre náročnejších sú tu business hostingy, prípadne VPS. Ak máte vyššie nároky a potrebujete viacej výkonu, potom sa musíte pripraviť na vyššiu cenu.

Technická podpora hostingovej spoločnosti

Web stránka nie je statický dokument, ktorý raz napíšete, uložíte a necháte tak. Niekedy sa stane, že sa vyskytnú problémy so stránkou, prípadne hostingom. Vtedy je dôležité, ako rýchlo dokážete získať podporu. Na trhu existuje množstvo spoločností, ktoré sú lepšie ale aj horšie v tejto oblasti. Osobne sa spolieham na podporu od Websupportu, nakoľko mám s nimi veľmi pozitívne skúsenosti. V prípade problémov reagujú veľmi rýchlo.

Moja otázka pre vás…

Aké sú vaše skúsenosti s hostingom? Služby ktorej spoločnosti využívate? Nechajte mi komentár dole pod videom.

Prihláste sa na odber noviniek

Každý mesiac pripravujeme množstvo zaujímavých článkov, ktoré môžu posunúť vaše online podnikanie vpred.

HostCreators - Webhosting, Hosting, Registrácia domén