Ako na tvorbu webovej stránky ? Sami alebo agentúra?

Ste podnikateľ alebo firma? Potom ste si už určite položili otázku, či potrebujete alebo nepotrebujete webovú stránku. Prípadne, či si ju urobíte vo vlastnej réžii alebo ju urobí agentúra.  V tomto článku sa pozrieme na výhody a nevýhody tvorby webovej stránky vo vlastnej réžii alebo agentúrou.


Tvorba modernej a dobre vyzerajúcej webovej stránky nie je žiadna veda, ale vyžaduje si určitú odbornosť. Pokiaľ s tvorbou nemáte žiadne skúsenosti, môžete naraziť hneď na niekoľko problémov. Poďme sa najprv pozrieť na to, čo by ste mali urobiť ako prvé, ak na to idete sami.

Výber správneho webového hostingu

Pri výbere spoľahlivého partnera pre webový hosting je dôležitá rýchlosť. Vaši návštevníci nechcú čakať minúty, ba ani viac ako niekoľko desiatok sekúnd, na načítanie webovej stránky. Je dôležité, aby bol váš poskytovateľ hostingu spoľahlivý. Z našich skúseností vieme povedať, že dôležitá je aj zákaznícka podpora. Ak narazíte na problém, a neviete sa dovolať pomoci, potom budete problémy odstraňovať veľmi dlho.

Výber domény

Ďalším krokom pri tvorbe webovej stránky je registrácia domény. Tento krok sa javí byť veľmi jednoduchý, ale aj tu môžete naraziť na problémy. A to z toho dôvodu, že vaša vysnívaná doména už môže byť niekým zaregistrovaná. Pri výbere mena je dôležité zohľadniť obsah vašej  webovej stránky.  Nie je to podmienka, ale môže to pozitívne ovplyvniť počet klikov na vašej stránke.

Na čom si vybudujete webovú stránku?

Ak neviete kódovať, potom bude jednoznačným riešením WordPress. Je to šablóna, ktorú používajú milióny ľudí po celom svete. Ponúka vám veľa možností predpripravených šablón a rozšírení webovej stránky. Niektoré šablóny viete získať aj zadarmo, iné s väčším množstvom funkcií sú spoplatnené. Webová stránka, to nie je len písaný text, ale aj množstvo obrázkov s popisom. Jej úlohou nie je len informovať , ale aj zaujať potencionálneho zákazníka. Navigácia vo WordPresse je pre užívateľov veľmi jednoduchá, a aj preto je tak častou voľbou.

Dajte o sebe vedieť

Galéria je uploaudnutá, popisy napísané a všetky potrebné inormácie sú na správnom mieste. Nasleduje krok , ktorým dáme vedieť, že naša stráka je hotová a môže byť zobrazená vo výsledkoch vyhľadávania. Ak si svoju stránku vytvárate vo WordPresse, existuje mnoho pluginov, ktoré to urobia za vás. Alebo môžete použiť nástroje Google Webmaster a Bing Webmaster. Po tom, ako sa nová webová stránka naindexuje, sa začne zobrazovať vo vyhľadávaní.

Tieto štyri kroky sú nevyhnutnosťou, ak si robíte webovú stránku vo vlastnej réžii a nepoužívate predplatené šablóny. Pýtate sa, nebolo by jednoduchšie použiť takúto predplatenú šablónu? Áno, v mnohých prípadoch by to bolo jednoduchšie. Záleží však na tom, čo od svojej webovej stránky očakávate. Pri predplatených šablónach máte menej možností a menej kontroly.

Výhody, keď tvorí webovú stránku agentúra

V prvom rade, dali by ste robiť plány pre svoj dom pekárovi? Agentúry zamestnávajú profesionálov, ktorí sa živia tvorbou webových stránok, a preto vedia ako na to. Ušetria vám veľa času, ktorý venujete  svojim klientom alebo rodine. Majú množstvo skúseností pri riešení rôznych problémov súvisiacich  s tvorbou webových stránok. Stránky sú riešené komlexne tak, aby fungovali bez problémov aj s ďalšími nástrojmi ako analytika a reklama. V našej agentúre si dávame pozor aj na to, aby bol samotný obsah optimalizovaný ako pre ľudí, tak aj vyhľadávače. Celok je tvorený z detailov a na tie profesionáli nezabúdajú.

Vytvoriť webovú s stránku nie je zložité, to aby plnila účel, ktorý má spĺňať je trošku zložitejšie.  Aby na nej zákazníci našli hľadané informácie jednoducho a rýchlo, aby fungovala po technickej stránke, to znamená kontaktné formuláre, registrácia, prijmania platieb atď je už druhá vec.

Je len na vás , ktorou cestou sa vybriete. Dokážeme vytvoriť moderné a responzívne webové stránky pre malých podnikateľov  aj veľké firmy.

Prihláste sa na odber noviniek

Každý mesiac pripravujeme množstvo zaujímavých článkov, ktoré môžu posunúť vaše online podnikanie vpred.

HostCreators - Webhosting, Hosting, Registrácia domén