Správna WordPress šablóna pre váš web

WordPress šablóna web stránky ovplyvňuje to, ako bude vaša stránka vyzerať. Niektoré šablóny sú jednoduchšie, iné zložitejšie na ovládanie. Pri výbere wordpress šablóny je potrebné zvážiť niekoľko bodov. 

  1. Použitie profesionálnej (platenej) wordpress šablónyšablóny alebo bezplatnej
  2. Jednoduchosť ovládania
  3. Rýchlosť šablóny

Ako ma vyzerať moderná web stránka alebo e-shop sa dočítate v článku TU.

Ako si vybrať správnu šablónu pre váš web?

V mojej práci používam výhradne profesionálne wordpress šablóny. Jednoznačne sa nedá povedať, ktorá šablóna je tá najlepšia. Každá má svoje výhody aj nevýhody. Obľúbil som si šablónu OceanWP, a momentálne využívam šablónu Astra.

Astra má viac ako 400 000 aktívnych inštalácií. Znamená to, že ju využíva takmer pól milióna ľudí. Je to jedna z najrýchlejších wordpress šablón, ktoré som používal. Taktiež navigácia v šablóne je veľmi prehľadná. Niektoré šablóny sú neprehľadné a trvá veľmi dlho, pokým nájdete nastavenia, ktoré potrebujete. Pri Astre sa toho nemusíte obávať. 

wordpress šablóna
wordpress šablóna

Použitie profesionálnej alebo bezplatnej wordpress šablóny

Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. Hlavnou výhodou bezplatnej šablóny je to, že si viete zriadiť stránku bez zbytočných výdavkov.

Aké sú nevýhody bezplatnej WordPress šablóny?

Použitie bezplatnej šablóny má určité obmedzenia. Hlavnou nevýhodou je to, že budete obmedzení v tom, čo môžete urobiť. Niektoré bezplatné wordpress šablóny vám nedovolia použiť vlastné typy písma, farby a taktiež vás obmedzujú v grafických úpravách. 

Môže sa stať, že pri použití bezplatnej šablóny nebudete môcť odstrániť názov šablóny. Tento názov sa bude nachádzať v pätičke vašej stránky. Pri biznis stránkach to môže pôsobiť neprofesionálne. 

Niekedy potrebujete použiť plugin, pre rozšírenie funkčnosti vašej stránky. Pluginy niekedy nefungujú tak, ako by mali. Vtedy potrebujete urobiť úpravy v šablóne, prípadne ju zmeniť. Pri bezplatnej verzii túto možnosť nemusíte mať. 

V neposlednom rade nemáte podporu od developera, ktorý šablónu vytvoril. Túto pomoc niekedy potrebujete, ak chcete urobiť zmeny, ktoré sa nedajú urobiť bez zásahu do samotného kódu šablóny.

V niektorých prípadoch to nemusí byť problém. Ak potrebujete jednoduchý web, bez veľkých grafických úprav potom si vystačíte aj s bezplatbou šablónou. 

wordpress šablóna

Aké sú výhody profesionálnych WordPress šablón stránky?

Hlavnými výhodami sú práve vyššie spomenuté veci. Pri platenej verzii získate podporu od developera, ktorá sa môže hodiť ak potrebujete robiť zásahy do kódu šablóny. Taktiež získate pravidelné updaty. Vaša stránka tak bude stále aktualizovaná. Môžete tým predísť mnohým problémom spojeným so zastaranými šablónami. 
Téme wordpress šablóny sme sa venovali vo videu Zmena témy, šablóny webovej stránky.

Moja otázka pre vás…

Akú šablónu používate vy? Ste s ňou spokojní a s akými problémami sa stretávate? Nechajte mi komentár dole pod videom. 

Prihláste sa na odber noviniek

Každý mesiac pripravujeme množstvo zaujímavých článkov, ktoré môžu posunúť vaše online podnikanie vpred.

HostCreators - Webhosting, Hosting, Registrácia domén