Ako si zvoliť správnu šablónu pre WordPress stránku

Šablóna web stránky ovplyvňuje to, ako bude vaša stránka vyzerať. Niektoré šablóny sú jednoduchšie, iné zložitejšie na ovládanie. Pri výbere šablóny je potrebné zvážiť niekoľko bodov.
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Čo sa dočítate v tomto článku

Šablóna web stránky ovplyvňuje to, ako bude vaša stránka vyzerať. Niektoré šablóny sú jednoduchšie, iné zložitejšie na ovládanie. Pri výbere šablóny je potrebné zvážiť niekoľko bodov. 

  1. použitie profesionálnej (platenej) šablóny alebo bezplatnej
  2. jednoduchosť ovládania
  3. rýchlosť šablóny

Ako si vybrať správnu šablónu pre váš web?

V mojej práci používam výhradne profesionálne šablóny. Jednoznačne sa nedá povedať, ktorá šablóna je tá najlepšia. Každá má svoje výhody aj nevýhody. Obľúbil som si šablónu OceanWP, a momentálne využívam šablónu Astra.

Astra má viac ako 400 000 aktívnych inštalácií. Znamená to, že ju využíva takmer pól milióna ľudí. Je to jedna z najrýchlejších šablón, ktoré som používal. Taktiež navigácia v šablóne je veľmi prehľadná. Niektoré šablóny sú neprehľadné a trvá veľmi dlho, pokým nájdete nastavenia, ktoré potrebujete. Pri Astre sa toho nemusíte obávať. 

Použitie profesionálnej alebo bezplatnej šablóny

Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. Hlavnou výhodou bezplatnej šablóny je to, že si viete zriadiť stránku bez zbytočných výdavkov. Platí t

Aké sú nevýhody bezplatnej šablóny?

Použitie bezplatnej šablóny má určité obmedzenia. Hlavnou nevýhodou je to, že budete obmedzení v tom, čo môžete urobiť. Niektoré bezplatné wordpress šablóny vám nedovolia použiť vlastné typy písma, farby a taktiež vás obmedzujú v grafických úpravách. 

Môže sa stať, že pri použití bezplatnej šablóny nebudete môcť odstrániť názov šablóny. Tento názov sa bude nachádzať v pätičke vašej stránky. Pri biznis stránkach to môže pôsobiť neprofesionálne. 

Niekedy potrebujete použiť plugin, pre rozšírenie funkčnosti vašej stránky. Pluginy niekedy nefungujú tak, ako by mali. Vtedy potrebujete urobiť úpravy v šablóne, prípadne ju zmeniť. Pri bezplatnej verzii túto možnosť nemusíte mať. 

V neposlednom rade nemáte podporu od developera, ktorý šablónu vytvoril. Túto pomoc niekedy potrebujete, ak chcete urobiť zmeny, ktoré sa nedajú urobiť bez zásahu do samotného kódu šablóny.

V niektorých prípadoch to nemusí byť problém. Ak potrebujete jednoduchý web, bez veľkých grafických úprav potom si vystačíte aj s bezplatbou šablónou. 

Aké sú výhody profesionálnych šablón pre WordPress stránky?

Hlavnými výhodami sú práve vyššie spomenuté veci. Pri platenej verzii získate podporu od developera, ktorá sa môže hodiť ak potrebujete robiť zásahy do kódu šablóny. Taktiež získate pravidelné updaty. Vaša stránka tak bude stále aktualizovaná. Môžete tým predísť mnohým problémom spojeným so zastaranými šablónami. 

Moja otázka pre vás…

Akú šablónu používate vy? Ste s ňou spokojní a s akými problémami sa stretávate? Nechajte mi komentár dole pod videom. 

Pridajte komentár

Využite možnosť bezplatnej analýzy vašej webovej stránky alebo e-shopu.

Potrebujete poradiť?

rád vám pomôžem

Nie ste si istý aké riešenie je pre vás vhodné?

Pokojne mi napíšte a stručne opíšte čo potrebujete riešiť.