HostCreators spustili najlepšiu inštaláciu WordPress na Slovensku

Webhostingová spoločnosť HostCreators.sk pripravila najvyspelejšiu inštaláciu WordPress-u na Slovensku. Je určená pre začiatočníkov, ktorým uľahčí prvé kroky s WordPressom, ale aj skúseným programátorom, ktorým môže ušetriť výrazne čas pri každodenných činnostiach.

Váš WordPress si vyberiete buď pri nákupe WordPress Hostingu alebo aj neskôr, v ktoromkoľvek hostingovom balíčku, ktorý už máte zakúpený. HostCreators sa od iných webhostingových spoločností líši jednou zaujímavosťou. Platíte len za web priestor. Znamená to, že si nemusíte vyberať spomedzi mnohých mätúcich balíčkov. Jednoducho si vyberiete veľkosť webhostingu a máte to vyriešené. Pri WordPress hostingu tak môžete mať priestor na webe už od 3€/mesiac.

Pri inštalácii máte všetko prednastavené, takže naozaj po 1. kliku sa váš WordPress nainštaluje a spustí. Samozrejme pre skúsených programátorov je možnosť tieto nastavenia meniť. Samotná inštalácia má 3 časti:

1. Základné nastavenia WordPress-u

Ide o údaje, bez ktorých nie je možná inštalácia WordPress. HostCreators tieto údaje predplní tak, aby aj bez akejkoľvek zmeny bola inštalácia úspešná.

TIP: Login administrátora doporučuje zmeniť na niečo iné, aby ste útočníkom sťažili prácu. Ak chcete zmeniť Heslo administrátora, použite dostatočne dlhé (aspoň 8 znakov), použite v ňom malé písmená, veľké písmená, číslice a špeciálne znaky (napr.: !%_-….)

Taktiež by som odporúčal použitie iného prihlasovacieho mena ako administrátor, admin, názov-webu a podobne. Toto sú totižto prvé prihlasovacie mená, ktoré hacker, prípadne iný bot vyskúša, ak sa chce na vašu webovú stránku prihlásiť.

Základné nastavenia WordPress-u
Základné nastavenia WordPress-u

2. Výber šablóny

Každá inštalácia WordPressu obsahuje štandardnú šablónu, v čase písania tohto blogu je to „Twenty Twenty“. Okrem tejto máte k dispozícii ďalšie najčastejšie používané šablóny. Je si z čoho vybrať. Medzi moju obľúbenú šablónu patrí hlavne Astra, ktorá je veľmi prehľadná a poskytuje množstvo skvelých možností, ktoré iné šablóny neposkytujú.

Šablóna webovej stránky ovplyvní to, ako váš web bude v konečnom dôsledku vyzerať. Samozrejme pomocou šablóny si viete neskôr zmeniť typ písma, farebnosť webovej stránky, rozloženie jednotlivých častí ako je napr. blog, produktové stránky, hlavná stránka a iné.

3. Výber pluginov

Najsilnejšou stránkou WordPressu sú práve pluginy. Hostcreators pre vás vybrali niekoľko veľmi užitočných pluginov, z ktorých si môžete vybrať alebo nechať nimi vytvorený výber, tých najpoužívanejších.

Určite oceníte možnosť inštalácie pluginu Rank Math, ktorý slúži na lepšiu optimalizáciu webovej stránky pre vyhľadávače. V prípade, že by ste ale chceli použiť niečo iné, je tu pre vás pripravený aj Yoast SEO, ktorý má za sebou dlhú históriu.

Taktiež oceňujem inštaláciu All In One WP Security & Firewall, ktorý poskytne stránke základnú ochranú pred neoprávnenými prihláseniami a inými nástrahami internetu.

Za zmienku stojí taktiež Elementor, pomocou ktorého si viete veľmi jednoducho vyskladať svoju webovú stránku. Je to nástroj, kde si pomocou jednoduchých blokov viete vytvoriť webovú stránku bez potreby programovania. Upravujete len to, čo vidíte, nemusíte zasahovať do žiadneho kódu.

Ak stále nie ste presvedčený o jednoduchosti inštalácie webovej stránky, šikovníci z Hostcreators pre vás pripravili aj jednoduchú videoukážku.

Využite zľavový kód, ušetríte 10%

Chcem využiť zľavu. Prejsť na hostcreators.sk

Prihláste sa na odber noviniek

Každý mesiac pripravujeme množstvo zaujímavých článkov, ktoré môžu posunúť vaše online podnikanie vpred.

HostCreators - Webhosting, Hosting, Registrácia domén