Chýba vám rozpočet na marketingové nástroje? Nevadí! Tieto sú zadarmo.

Bezplatné nástroje sú fajn počas začiatkov, alebo predtým, ako začnete skutočne zarábať online. Avšak, sú častokrát limitované a nedostanete z nich všetky benefity. Samozrejme, ak by ste mali platiť za každý nástroj, tak sa peniaze veľmi rýchlo nakopia a môže to byť drahé. Určite by odporúčame zvážiť, čo je a čo nie je potrebné. Napr. investovanie do kvalitného CRM môže podnikaniu pomôcť, ak potrebujete pracovať s kontaktmi.

Aké nástroje používate na online marketing vy? Máme pre vás zopár užitočných tipov na marketingové nástroje, ktoré sú zadarmo. Veríme, že vám pomôžu uľahčiť si prácu, a pritom nezaťažiť rozpočet. Pokiaľ sa o nich chcete dozvedieť viac, tento blog je určite pre vás.

Aj vy by ste chceli mať svoj “marketingový balíček“, ktorý by obsahoval všetky nástroje od správy sociálnych sietí, cez obsah až po e-maily a k tomu zadarmo? V tomto článku sa budeme venovať presne takýmto marketingovým nástrojom. Sú bezplatnou alternatívou k spoplatneným nástrojom. Aj napriek tomu, že sú zadarmo, ponúkajú rovnakú hodnotu za tak málo. Poďme sa na niektoré z nich pozrieť.

marketingove nastroje

Plánovanie sociálnych médií: Buffer

Jedným zo super tipov na úsporu času pre marketing na sociálnych sieťach je plánovanie príspevkov na vopred. Bezplatný plán vytvorený cez Buffer umožňuje integrovať profil z Facebooku, Twitteru atď. a naplánovať dopredu 10 príspevkov pre každú sieť.

Tiež zadarmo: Hootsuite (zadarmo pre prvé 3 profily).

Dizajn: Canva

Program Canva je skvelá možnosť, ako nahradiť Photoshop alebo InDesign. V podstate pracujete s už vytvorenými šablónami a návrhmi, ktoré si môžete prispôsobiť podľa uváženia. Návrhy sú vyhotovené pre Instagram, Facebook, plagáty, vizitky, pozvánky, videá, tlač atď. Jednoducho každý si príde na svoje.

Tiež zadarmo: VistaCreate, Gimp.

Analýza a analytika: Google Analytics

Google Analytics robí takmer všetko, pokiaľ ide o sledovanie návštevnosti vášho webu. Poskytuje veľké množstvo informácií, s ktorými sa dá pracovať a vytvárať marketingová stratégia. Za pozitívum tohto nástroja považujeme jednoduchosť a štatistiky v reálnom čase. Pomocou Google Analytics dokážete nájsť súvislosti aj medzi reklamnými kampaňami, ktoré vám možno doteraz unikali. Častokrát prídete aj na kĺb rôznym chybám v PPC reklamách. Aby ste sa im vyhli, pripravili sme pre vás článok Bežné PPC chyby, ktorým by sa mal každý marketér vyhnúť.

Tiež zadarmo: MixPanel (zadarmo pre 25 000 udalostí mesačne), Go Squared (zadarmo pre prvých 100 návštevníkov).

marketingove nastroje

Optimalizácia webu: Hotjar

Zaujíma vás, ako návštevníci skutočne používajú vašu webstránku? Kam klikajú, kde sa pozastavujú a koľko z príspevkov aj reálne prečítajú? Hotjar vám to ukáže pomocou tepelných, klikacích máp alebo cez záznamy návštevníkov.

Tiež zadarmo: Sumo, Inspectlet (zadarmo pre 100 zaznamenaných relácií).

Reporty: Followerwonk

Nástroj Simply Measured pokrýva 6 hlavných sociálnych sietí, a to Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, Instagram a Pinterest. Ako sa vyvíjajú interakcie publika na vaše príspevky? Podrobné analýzy získate práve vďaka týmto reportom.

Tiež zadarmo: Looker.

SEO: Open Site Explorer

Skvelý bezplatný nástroj Open Site Explorer poskytuje štatistiky na vysokej úrovni. Hodí sa na získanie informácií o počte odkazov, odkazujúcich domén a stránok. Využijete ho aj v prípade, ak si chcete urobiť obraz o tom, aký obsah na vašom webe priťahuje najviac spätných odkazov.

Tiež zadarmo: SEO Book, Ubersuggest, Keyword Tool, Screaming Frog SEO Spider.

marketingove nastroje

CRM: ClickUp

Držte krok so súčasnými a budúcimi zákazníkmi a spoznajte ich. Charlie je nástroj určený na získanie úplného prehľadu o danej osobe – o jej profiloch na sociálnych sieťach, o biografii, záujmoch a pod.

Tiež zadarmo: HubSpot’s Free CRM, InfoFlo.

Blogovanie: Medium

Mnoho mladých startupov začína blogovať práve cez Medium. Od začiatku si užívajú vstavané publikum a využívajú nástroje na šírenie svojho obsahu. Navyše, jednou z najnovších funkcií Medium je e-mailový bulletin, v ktorom sa môžete automaticky spojiť s ľuďmi, ktorí vás sledujú a zdieľať im najnovšie články.

Tiež zadarmo: Blogger, WordPress.

Video: Wistia

Wistia je pre marketérov ako stvorená, pretože môžete cez ňu tvoriť tvoriť pútavé videá, ktoré udržia ľudí na vašom webe. Do videa viete pridať tlačidlá s výzvou na akciu alebo formuláre na zachytávanie e-mailov na konci videa. Uľahčuje prezeranie tepelných máp, trendy videí a takisto môžete zistiť, kedy video používateľ pozastaví alebo na neho klikne.

Tiež zadarmo: Vimeo.

Generátor tém a nápadov na blog: Blog Topic Generator, Content Idea Generator

Chcete si založiť blog, ale neviete, o čom by ste písali? Pomocou tohto generátora môžete získať nápady na blogové príspevky pre všetky typy blogov. Môže ísť o zdravie, fitness, cestovanie, jedlo, vzťahy, financie aťd. Copywritingu sme sa venovali v našom článku Čo je copywriting.

Tiež zadarmo: Copy.ai

marketingove nastroje

Správne marketingové nástroje vám môžu pomôcť vybudovať povedomie o značke a udržať si náskok pred konkurenciou. Vyskúšajte ich a podeľte sa s nami o skúsenosť.

Ak si nie ste istí používaním týchto nástrojov alebo potrebujete pomôcť so zastrešením marketingu vašej firmy, kontaktujte nás. V prípade potreby sa môžeme dohodnúť aj na online stretnutí.

Mám záujem o vaše služby.

Prihláste sa na odber noviniek

Každý mesiac pripravujeme množstvo zaujímavých článkov, ktoré môžu posunúť vaše online podnikanie vpred.

Nákupný košík